• امروز سه شنبه یکم تیر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

طرح آرامش بهاری در ۲۰ بقعه متبرکه استان اردبیل اجرا شد

طرح آرامش بهاری در ۲۰ بقعه متبرکه استان اردبیل اجرا شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل، گفت: طرح آرامش بهاری در ۲۰ بقعه متبرکه استان، به منظور مقابله با بیماری کرونا و حفظ سلامت زائران و میهمانان نوروزی برگزار شد.

 یک شنبه 8 فروردین 1400   50  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر مهدی ستوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل، گفت: طرح .آرامش بهاری در ۲۰ بقعه متبرکه استان، به منظور مقابله با بیماری کرونا و حفظ سلامت زائران و میهمانان نوروزی پر قوت‌تر از سال گذشته برگزار شد
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل، به توزیع بروشور‌های معرفی بقاع متبرکه و امامزاده‌های شاخص استان اشاره کرد و افزود: روحانیان و مبلغین اعزامی از استان قم با استقرار در امامزاده‌ها به سؤالات دینی مراجعان پاسخ می‌دهند و در قالب این طرح فرهنگی- مذهبی گوشه‌ای از ظرفیت‌های گردشگری مذهبی استان را معرفی می‌کنیم.
وی با اشاره به تقارن نوروز ۱۴۰۰ با ایام شعبانیه، خاطر نشان کرد: بخشی از اهداف طرح آرامش بهاری ترویج سنت حسنه وقف، تقویت باور‌های دینی نسل جوان، غبار روبی بقاع متبرکه و اهدای تبرکات مهدوی در قالب بسته‌های معیشتی به خانواده‌های بی‌بضاعت استان بود.
حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ستوده، تصریح کرد: تعداد هفت بقعه در شهرستان اردبیل، چهار بقعه در شهرستان خلخال، ۶ بقعه در شهرستان مشگین شهر و سه بقعه در شهرستان گرمی به صورت گسترده در این ایام پذیرای میهمانان نوروزی هستند.
امامزاده سیدصدرالدین(ع) نیز پذیرای زائرین و میهمانان از کشور جمهوری آذربایجان خواهد بود که اجرای این طرح از ۲۸ اسفند ماه آغاز شده و تا ۱۵ فروردین سال‌جاری در بقاع متبرکه استان ادامه دارد.
وی اظهار کرد: در این طرح با برپایی خیمه‌های معرفت، ایستگاه‌های صلواتی، ایستگاه‌های مشاوره و پاسخگویی به احکام شرعی، سخنرانی‌های مناسبتی، برپایی غرفه‌های عفاف و حجاب، کودک و نوجوان و برپایی نماز‌های جماعت با رعایت پرتوکل‌های بهداشتی و فاصله‌گزاری‌های اجتماعی در خدمت گردشگران و مسافران هستیم.
.گفتنی است؛ در غرفه‌های طرح آرامش بهاری ۶۰ هزار اقلام فرهنگی از جمله کتاب در بین گردشگران توزیع خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار