• امروز سه شنبه بیست و هشتم اردیبهشت  1400 

اخبار سازمان اوقاف

واگذاری عرصه و اعیان ممنوع ، سرمایه گذاری افق پیش روی اوقاف و امورخیریه

واگذاری عرصه و اعیان ممنوع ، سرمایه گذاری افق پیش روی اوقاف و امورخیریه

حجت الاسلام و المسلمین دکتر ستوده مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: سیاست‌های جدید سازمان اوقاف و امورخیریه استان اردبیل در سال جاری واگذاری عرصه و اعیان به صورت کلی ممنوع می باشد و یکی از افق های پیش روی این سازمان سرمایه گذاری در حوزه های مختلف می باشد.

 پنج شنبه 1 خرداد 1399   86  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل، حجت الاسلام و المسلمین دکتر ستوده گفت طبق سیاست‌های جدید سازمان اوقاف و امور خیریه کشور واگذاری هرگونه عرصه و اعیان مربوط به موقوفات ممنوع می باشد.
وی افزود: مهم‌ترین برنامه‌های پیش روی این اداره‌کل، افزایش شاخص بهره وری موقوفات با استفاده از ظرفیت سرمایه‌گذاری و روشهای دانش‌بنیان است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل خاطرنشان کرد: درگام نخست تلاش و تاکید بر استفاده از دانش و توان نیروها و نخبگان بومی استان اردبیل است و تا جایی که ممکن است از شرکت‌های دانش بنیان مستقر در این استان برای مشارکت در این امر مهم استفاده و از آنها حمایت می‌کنیم.
دکتر ستوده ادامه داد: تاکنون جلسات متعددی با متقاضیان سرمایه‌گذاری در موقوفات برگزار شده است و علاوه بر این عملیات اجرایی چند مورد از این طرح ها به زودی آغاز خواهد شد.
ایشان گفت: با توجه به تنوع رقبات در حوزه موقوفات این استان طرح های متعدد و متنوع با کاربری های مختلف از جمله مسکونی تجاری صنعتی بهداشتی تولیدات زنجیره کشاورزی و صنایع تبدیلی می توان تعریف کرد.
وی عنوان کرد: بخشی از منابع مالی این طرح‌ها از محل موقوفات و به‌عنوان آورده موقوفه و بقیه اعتبار مورد نیاز با سرمایه‌گذاری سایر موقوفات، تسهیلات سازمان اوقاف و یا بخش خصوصی تأمین می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل در پایان گفت: موقعیت‌های متعدد و ظرفیت‌های مناسبی به منظور سرمایه‌گذاری در موقوفات با کاربری‌های مختلف شناسایی ‌شده و در صورت مراجعه علاقه‌مندان برای سرمایه‌گذاری، موارد را در اختیار قرار داده و در مسیر سرمایه‌گذاری نیز همراه و همکاری خواهیم داشت و در بحث مسکن برای نیازمندان با ادارات مرتبط در چگونگی شراکت زمین های مستعد مسکونی هماهنگی لازم را خواهیم داشت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار