• امروز پنج شنبه پانزدهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

وقف های جدید باید حول مسائل و نیات روز جامعه باشند

وقف های جدید باید حول مسائل و نیات روز جامعه باشند

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل و رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان اردبیل با امام جمعه محترم شهرستان نیر دیدارکردند و نیز از پروژه زائرسرای امامزاده سیدابوالقاسم(ع) سرعین نیز بازدید نمودند

 سه شنبه 30 اردیبهشت 1399   31  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل ، در اداره دیدار مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل با ائمه جمعه استان، حجت الاسلام والمسلمین دکترستوده با امام جمعه محترم شهرستان نیردیدار کردند که در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین نعمتی ضمن اشاره و تقدیر از فعالیتها و عملکرد مثبت و سازنده اداره اوقاف، با بیان اینکه بیشتر نیات واقفان در این شهرستان و استان مربوط به مساجد است، اظهار کرد: همسو با تبلیغ و ترویج در راستای تغییر نیات واقفان و جهت دهی به نیات آنها باید با انجام مشاوره ها، این رویه را تغییر داده و وقف های جدید حول محور مسائل روز و در راستای حل مشکلات مردم شود.
وی با اشاره به آثار و برکات و کارکرد مناسب وقف، افزود: بی شک با ورود نیات جدید، بستری مناسب برای توسعه شهرستان ایجاد می شود.
اجرای امینانه نیات واقفان بهترین تبلیغ و ترویج برای توسعه فرهنگی وقف
امام جمعه محترم شهرستان نیر ، تعامل و همکاری های ائمه جمعه و جماعت را در پیشبرد ترویج سنت حسنه وقف بسیار مهم و ارزشمند تلقی کرد و گفت: باید در طول سال این سنت حسنه تبلیغ و ترویج شود و موقوفات را با نیات روز جامعه هدفمند کرد.
حجت الاسلام والمسلمین نعمتی افزود: بهترین مبلغ و مشوق برای توسعه فرهنگی و ترویج وقف در بین مردم، اجرای امینانه نیات واقفین است.
وی همچنین با بیان اینکه داشتن فرزند صالح، علم و دانش به جامانده از انسان و صدقه جاریه و ماندگار وقف اعمالی هستند که ثوابشان پس از مرگ انسان همچنان ادامه خواهد داشت، اظهار کرد : واقفان جزو این افراد بوده و در حقیقت صاحب باقی الصالحات هستند.
لزوم همدلی مردم و مسئولان برای پیشرفت موقوفات
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان ازدبیل نیز در ادامه ضمن ارائه گزارش عملکرد اداره و وضعیت موقوفات، فعالیت ها و عملکرد و رشد موقوفات در سالهای اخیر و رفع تصرف، خلع ید و شناسایی موقوفات قدیمی، بر گسترش ترویج فرهنگ وقف تاکید کرد.
حجت الاسلام والمسلمین دکترستوده  با بیان اینکه اردبیل وقف هایی با نیات دیگری به غیر از مساجد هم نیاز دارد و موقوفات را باید با نیات روز جامعه هدفمند کرد گفت : جهت پیشبرد اهداف اوقاف و پیشرفت موقوفات به وقف های همچون وقف قرآن، وقف برای ایتام، دانش آموزان بی بضاعت، زنان و کودکان بی سرپرست، وقف آموزش و مدرسه، بهداشت و درمان، سالمندان و بیماران خاص و منفعتی نیاز است که این امر خطیر همراهی، همدلی و همکاری ائمه جمعه و جماعت، هیات امناء، خیرین و مسئولین و مردم را می طلبد.
وی همچنین از پروژه زائرسرای امامزاده سیدابوالقاسم(ع) بازدید و این پروژه را در راستای خدمت به زائرین امامزاده و نیز گردشگران در شهرسرعین برشمرد
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار