• امروز شنبه دهم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خبر داد:ضدعفونی بقاع متبرکه و مساجد استان اردبیل برای مقابله با کرونا

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خبر داد:ضدعفونی بقاع متبرکه و مساجد استان اردبیل برای مقابله با کرونا

ضدعفونی بقاع متبرکه و مساجد اردبیل برای مقابله با کرونا

 پنج شنبه 7 فروردین 1399   32  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل،مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: در راستای مقابله با ویروس کرونا در بقاع متبرکه استان اردبیل اقدامات پیشگیرانه از جمله ضدعفونی کردن در کلیه امامزادگان و بقاع متبرکه استان به صورت روزانه انجام می‌شود.
وی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در اردبیل و تاکید مسئولان بر رعایت نکات بهداشتی، آموزش‌های لازم به خادمین آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه اردبیل داده شده است. 
دکتر ستوده ضمن ضرورت رعایت مسائل بهداشتی در مساجد و بقاع متبرکه ادامه داد: برگزاری مراسم و اجتماعات در مساجد و بقاع متبرکه این استان ممنوع است و روزانه مهرها، جانمازها و بخش های مختلف مسجد شستشو و ضدعفونی می شود. 
وی ادامه داد: در‌های ورودی و خروجی، دستگیره‌های ضریح‌های مطهر، جامهری‌ها، سرویس‌های بهداشتی، زائرسرا‌ها به‌طور دائم و در بازه‌های زمانی مناسب ضدعفونی شده و نسبت به ضدعفونی کردن کتب ادعیه و کتابخانه‌های قفسه باز و امانی بقاع متبرکه نیز اقدام‌ لازم انجام می شود. 
دکترستوده  با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای تعطیلی اماکن مذهبی و خصوصا آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه، گفت: مردم استان دارالارشاد اردبیل ثابت کردند عاشقان و دل دادگان خاندان اهل بیت (ع) هستند و در این روز‌ها که کرونا جان مردم را به خطر انداخته با رعایت نکات بهداشتی و در خانه ماندن از حضور در اماکن عمومی خودداری می‌کنند و زمانی که خطر این ویروس برطرف شده است می‌توانند از ظرفیت‌های معنوی آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه استان همانند گذشته بهره‌گیری کنند. 
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل با تاکید بر اینکه بسته بودن مساجد و آستان مقدس امامزادگان به منزله عدم پخش اذان‌های یومیه از بلندگو‌ها نیست، گفت: خادمین آستان مقدس امامزادگان و هیأت امنای مساجد باید توجه داشته باشند اذان‌های یومیه به‌صورت مرتب از مساجد، بقاع متبرکه و آستان مقدس امامزادگان پخش شود. 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار