• امروز چهارشنبه بیست و پنجم تیر 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ولایتمداری حضرت زهرا(س) بهترین الگوی جامعه امروز است

ولایتمداری حضرت زهرا(س) بهترین الگوی جامعه امروز است

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل گفت: حضرت زهرا(س) با دیدن غربت امام زمانشان، ساکت ننشستند و فدا شدن در مسیر ولایت را انتخاب کردند که ایشان برترین الگو برای جامعه امروز هستند.

 چهارشنبه 18 دی 1398   74  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل، حجت الاسلام والمسلمین دکتر ستوده مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل در آستانه شهادت حضرت زهرا(س) گفت:حضرت فاطمه زهرا(س) پس از رحلت پیامبر اکرم(ص) برای رضای خدا از ولایت دفاع کردند و این الگوی مناسبی برای جامعه امروز است؛ الگوی زندگی حضرت زهرا(س) کهنه شدنی نیست، چرا که صفات اخلاقی هیچ‌گاه به‌مرور زمان کهنه نمی‌شوند و همان‌گونه که ۱۴ قرن پیش صداقت، امانت و عدالت نیک بوده است، امروز نیز همین جایگاه را دارند.
دکتر ستوده افزود:عبادت، صداقت، همسر داری، فرزند داری، ادب و دفاع از ولایت حضرت زهرا(س) هیچ زمانی کهنه نمی‌شود؛ حضرت فاطمه زهرا(س) شهیده راه ولایت هستند که در دفاع از امیرالمؤمنین  علی(ع) به این مقام دست یافتند.
وی گفت:از جمله ویژگی‌های بارز در زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) حمایت ایشان از ولایت و اصل امامت است که حتی در این مسیر در مقابل خطرات و هجمه‌های دشمنان، خود را سپر ولایت قرار دادند و از بذل جان خویش دریغ نکردند چرا که دین و ولی خدا را از هر چیزی برتر و مهم‌تر می‌دانستند.
مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه(س)، اظهار داشت: شخصیت حضرت زهرا(س) شخصیت بی‌بدیل و «خیرالنساء الی الأبد» است و مظلومیت، علم، حلم، مدیریت، همسرداری، مهرورزی، دستگیری از نیازمندان و مظلومان و حضور در میدان در دفاع از حریم نبوی، همگی راهبردهای تحلیلی شخصیت حضرت زهرا(س) است.
حجت الاسلام دکترستوده ادامه داد: معرفت و بصیرت حضرت فاطمه(س) به موضوعات عصر خویش و تسلط به نیازهای زمانه چون ستاره‌ای در آسمان اندیشه ایشان می‌درخشد.
ایشان با اشاره به اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) علاوه بر تسلط بر زمانه، درمان دردهای زمانه را نیز می‌دانستند، افزود: حضرت صدیقه طاهره(س) به نتیجه رسیدند که باید خودشان به میدان بیایند و بدل پذیری ندارد که فضه یا اسماء را به میدان بفرستند.
وی عنوان کرد: حضرت فاطمه(س) هنگامی‌که غربت امام زمانشان را دیدند و احساس کردند می‌خواهند دین را منحرف کنند، ساکت ننشستند و فدایی شدن در مسیر ولایت را انتخاب کردند نه به‌ عنوان اینکه حضرت علی(ع) همسر ایشان است بلکه دفاع از مظلوم و دفاع از ولایت سرمشق اقدامات ایشان بود.
دکترستوده  با اشاره به اینکه خطبه فدکیه یک خطبه مجمل با دنیایی از محتوا است که نیاز جامعه را تا ابد ترسیم می‌کند، اضافه کرد: چون عامل این خطبه غصبی بوده که غاصبان مرتکب شدند نام آن را خطبه فدکیه گذاشتند، چون جعل حدیث کرده بودند که پیامبران برای فرزندانشان ارث نمی‌گذارند، لذا حضرت زهرا(س) ردای شهادت را بر دوش کشیدند.
وی عنوان کرد: وصیت‌نامه سیاسی - الهی حضرت زهرا(س) منحصر به زمان خودشان نشد و از محدوده جغرافیایی مدینه خارج شد و تا عصر ظهور، دفاع از راه ولایت را با خون به نمایش گذاشت.
وی در پایان خاطرنشان کرد: پیروان حضرت زهرا(س) باید دفاع از ولایت و دفاع از مظلوم را سرمشق خود قرار دهند و پایداری اسلام و دفاع از دین را اولویت خود قرار دهند.
حضرت فاطمه(س) شخصیتی عرشی و بهشتی است
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار