• امروز سه شنبه بیست و هشتم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اراضی اختلافی اوقاف با منابع طبیعی استان تعیین تکلیف شده است

اراضی اختلافی اوقاف با منابع طبیعی استان تعیین تکلیف شده است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: طی جلسه ای که با مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل برگزار شد، مقرر شد با همکاری این دو اداره کل، هرچه سریعتر واگذاری معوض اراضی اختلافی به اوقاف استان صورت پذیرد.

 دوشنبه 4 خرداد 1394   1507  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل، حجت الاسلام قیامی گفت: طی جلسه ای که با شهامت هدایت مدیرکل جدید منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل برگزار شد، مقرر شد هیئتی متشکل از کارشناسان این دو اداره کل، سریعا نسبت به واگذاری معوض اراضی اختلافی به اوقاف استان اقدام کنند.
مدیرکل اوقاف استان ضمن ابراز خرسندی از تعیین و تکلیف اراضی اختلافی اوقاف  با منابع طبیعی از مسئولان تلاشگر اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تشکر و قدردانی کرد و اظهار امیدواری کرد با قول مساعد مدیرکل منابع طبیعی استان هرچه سریعتر 30 هکتار زمین به صورت معوض اراضی موقوفه به اوقاف واگذار شوند.
 
این مسئول با بیان اینکه در برخی از مواقع و بنا بر وجود شرایط خاص موقوفات بر اساس تفاهم‌نامه معاوضه می‌شوند، گفت: در دو روستای شهرستان نمین اراضی موقوفه‌ صدرالحاجیه و عبدالحسین صدری وجود داشته که بر اساس تفاهمنامه اداره کل منابع طبیعی به عنوان معوض 30 هکتار زمین مرغوب کشاورزی در دشت فتحعلی‌خان مغان در اختیار اوقاف قرار خواهد داد.
 
وی با اشاره به اهمیت شناسایی و ثبت موقوفات، اظهار داشت: شناسایی و در نهایت اخذ سند مالکیت ارزشمندترین کار برای اثبات مالکیت موقوفات است و صدور سند مالکیت بزرگترین اقدام و اولین مرحله جهت اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان است.
 
 
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل ثواب و پاداش وقف نمودن را بسیار ارزشمند و بالا توصیف کرد و ابراز داشت: کسانی که برای حفظ و تثبیت موقوفات کمک می‌کنند، قطعا مصداق بارز محبت به اهل بیت (ع) و قرآن است و این مهم‌ترین خدمت به موقوفات است.
 
قیامی شناسایی موقوفات و صدور سند مالکیت برای آنها را محافظت نرم از موقوفات دانست و اظهار داشت: شناسایی و سند دار کردن موقوفات با نهایت همکاری و تعامل و با تلاش همکاران و مدیران دستگاه های مربوطه در حال اجراست.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار