• امروز سه شنبه یکم تیر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

 مسابقات قرآن کریم در اردبیل نفرات برتر خود را شناخت

مسابقات قرآن کریم در اردبیل نفرات برتر خود را شناخت

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت:افرادی که در مسابقات مرحله شهرستانی به مرحله استانی راه یافته بودند در یک رقابت تنگاتنگ و با حضور داوران برجسته استانی در هر رشته سه نفر به مرحله بعدی راه یافتند.

 شنبه 9 آذر 1392   2073  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل، حجت الاسلام وحدت مشهوری نظری عصر امروز اظهار داشت: سی وششمین دوره مسابقات قرآن کریم همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز برگزار شد که در نهایت نفرات برنده و برتر در بخش خواهران و برادران توانستند به مرحله کشوری راه یابند.
نفرات برتر زیر 16 سال قرآنکریم 
وی با بیان اینکه این دوره از رقابت ها در دو رده سنی زیر و بالای 16 سال ، در دو بخش خواهران و برادران در مسجد قدس اردبیل برگزار شد افزود:این دوره از مسابقات با همت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان در 6 رشته حفظ کل قرآن کریم، حفظ 20 جزء،حفظ 10 جزء، حفظ 5 جزء،  ترتیل و قرائت میان افرادی که توانسته بودند به عنوان نفرات برتر در دوره شهرستانی به مرحله استانی راه یابند برگزار و نتایج توسط داوران اعلام شد.
وی افزود:در بخش برادران زیر 16 سال در رشته قرائت علی قهرمانی اول،محراب مریخی دوم،سالار اکبر زاده سوم شدند همچنین در رشته ترتیل در همین رده سنی مهدی حلیمی ،علی بوداقی و محمدرضا خیاط محبی به ترتیب اول تا سوم شدند.
مشهوری نظری اضافه کرد:در رشته حفظ پنج جزء نیز محمد صادق محبوبی اول، محمد رضا احد زاده دوم و حامد جلالت سوم شدند و در رشته 10جزء نیز مهدی مهدوی،عباس اروج زاده  و مرتضی نظری به ترتیب مقامهای اول تا سوم را از آن خود کردند.
این مسئول افزود: در رشته حفظ 20 جزء نیز میلاد مظلومی و محمدحسین عیوضی پور و حسین رضایی مقامهای اول تا سوم را کسب کردند و توانستند به مرحله بعدی راه یابند و نیز در حفظ کل قرآن کریم در رده سنی زیر 16 سال محمد حسین رحمانی اول شد و امیر رضا صالح پور و امیرمحمد علیزاده به رتبه های دوم و سوم اکتفاء کردند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل ادامه داد:درزیر 16 سال خواهران نیز در رشته حفظ 5 جزء سارا پناهی،اسماء معقولیان و فاطمه نصرتی توانستند مقامهای برتر را از آن خود کنند و در حفظ 10 جزء نیز در همین رده سنی خانم ها فاطمه اسلامی اول ، کیمیا سررشته داری و مهدیه جباری و به ترتیب دوم و سوم شدند.
همچنین در رشته قرائت رقیه پارسا، فاطمه بابازاده و فینا عبدلی، به ترتیب اول تا سوم شدند و در رشته ترتیل هم در بخش خواهران زیر 16 سال  زهرا غفار زاده اول فاطمه نیازی دوم  و آیلار کامرانی سوم شدند .
 
نفرات برتر بالای 16سال مرحله استانی مسابقات قرآن کریم در اردبیل
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل در ادامه سخنان خود گفت:در رده سنی بالای 16 سال نیز مسابقات در 6 رشته در بخش خواهران و برادران برگزار شد که نفرات برتر به مرحله بعدی سی و ششمین دوره مسابقات راه یافتند که در بخش برادران سجاد کاووسی، مهدی صلاحی و یاسر حسین پور جایگاه خود را به عنوان نفرات اول تا سوم در رشته قرائت حفظ کردند.
وی اظهار داشت:در رشته ترتیل بهنام رحمانی اول، غلامرضا عالی نسب دوم و رامین احمدپور سوم شدند، همچنین در حفظ کل قرآن کریم بهزاد هژبری و عسگر جاهد توانستند با کسب رتبه حایز اهمیت به مرحله بعدی راه یابند.
حجت الاسلام وحدت مشهوری نظری اضافه کرد:در رشته حفظ 20 جزء نیز اصغر دین دوست اول سجاد بدیرخانی دوم  و حمید پارسایی سوم شدند و در حفظ 10 جزء نیز رامین رستمی اول و امین هاشمی دوم و کریم ایزدی  به رتبه بعدی دست یافت .
وی ادامه داد: همچنین در بخش خواهران در رده سنی بالای 16سال خانمها زهرا مهدوی ،کبری احمدزاده و رقیه عالیش زاده در رشته ترتیل مجوز حضور در مرحله بعدی را گرفتند و سعیده بابازاده،نشانه پژوهان و فاطمه سعادتی در بخش قرآئت به ترتیب مقامهای اول تا سوم را از آن خود کردند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان  اردبیل ادامه داد: در رشته حفظ کل قرآن کریم خانمها اکرم دادخواه اول شد و رقیه باقری با یک رقابت تنگاتنگ به رتبه دومی رضایت داد و همچنین زینب آقا زاده سوم شد.
وی اظهار داشت: در رشته حفظ 20 جزء معصومه عزیزی،فاطمه قربانی و مومنه کریم پور به ترتیب اول تا سوم شدند و در نهایت در رشته حفظ 10 جزء قرآن کریم نیز رقیه ابراهیمی نفر اول شد و طبق نظر داوران رقیه کریمی در رده دوم جای گرفت و افسانه ابراهیمی به مقام سومی رضایت داد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل پایان سخنان خود گفت: نتایج رشته مفاهیم سی وششمین دوره مسابقات قرآن کریم (مرحله استانی) به زودی اعلام می شود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار