• امروز سه شنبه بیست و هشتم خرداد 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مشخصات هیات امنای مساجد در سامانه اوقاف ثبت می شود

مشخصات هیات امنای مساجد در سامانه اوقاف ثبت می شود

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت:با توجه به ساماندهی هیات امنای مساجد که زیر نظر سازمان اوقاف است مشخصات اعضای هیات امنای مساجد باید در سامانه اداره کل اوقاف و امور خیریه ثبت شود.

 دوشنبه 13 مرداد 1393   2536  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل، حجت الاسلام وحدت مشهوری نظری ظهر امروز درجلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل که با حضور معاونین و روسای ادارات شهرستانها برگزار شد اظهار داشت: روسای ادارات باید در نظر داشته باشند که هیئت امنائ مساجد و بقاع متبرکه به عنوان بازوی اجرایی اوقاف هستند و ساماندهی و نظارت بر عملکرد هیئت امنای مساجد وظیفه اوقاف است و نباید مردم از هیئت امناء و خادمین مساجد به نوعی ناراضی باشند.

 
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: طرح مودت طبق سنوات گذشته در امامزاده هایی که در برنامه تجدید بنا و بازسازی قرار دارند برگزار می شود و ادارات اوقاف می بایست برای اجرای این طرح از ظرفیت خیرین و محبین اهل بیت عصمت و طهارت(ع) نهایت استفاده را ببرند زیرا همانطور که می دانیم خیرین استان اردبیل در کشور زبانزد خاص و عام هستند و در بخش های مختلف پیش قدم بوده اند.
 
مشهوری نظری افزود: با توجه به اینکه اداره کل اوقاف وامور خیریه استان با تراکم برنامه ها و منابع محدود مواجه است و باید تلاش کنیم که خواسته ها و دستورالعمل های سازمان نقطه به نقطه عمل شود.
 
این مسئول با اشاره به اینکه از عملکرد و اجرای برنامه های ابلاغی توسط سازمان در هر فصل از سال بازرسی می شود افزود: چنانچه در هر حوزه ای عملکرد ضعیف و تحقق اهداف و برنامه های سازمان ممکن نباشد باید با اعمال راهکارهای مناسب مشکلات مرتفع و حل شود.
 
 
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با بیان اینکه همه ما باید در تکریم زائران امامزاده ها و تکریم ارباب رجوع ادارات اوقاف تلاش کنیم اظهار داشت: برای اینکه مردم و مراجعین به امامزاده راحت تر بتوانند نظرات خود را برای بهبود امور اعمال کنند، باید دفتر ثبت انتقادات و پیشنهادات در بقاع متبرکه جهت توسعه و بهبود عملکرد گنجانده شود.
این مسئول در پایان ضمن تقدیر و تشکر از روسای ادارات، معاونین اوقاف و کارکنان و هیئات امنای مساجد به منظور اجرای برنامه های باشکوه ماه رمضان و حضور در راهپیمایی روز قدس و استقبال از مسافران تابستانی، خواهان تسریع در عملیات ثبت نام افراد شرکت کننده در طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم در سامانه مربوطه شد.

در ادامه جلسه هر کدام از حاضرین نقطه نظرات خود را برای بهبود برنامه ها و حل برخی از مشکلات در بقاع متبرکه  ارایه کردند.
 
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار